Щербаківська з “Батьківщини”: звідки у чиновниці нерухомість?

0 287

Із вчительки російської мови – до першого заступника голови Вінницької обласної ради. Останні 10 років Людмила Щербаківська працювала на держпосадах. За цей час представниця “Батьківщини” змогла забезпечити житлом себе та свою сім’ю. Можливо, житло чиновниці хтось подарував, але чомусь у деклараціях Людмили Щербаківської такі подарунки не зазначені.

Ось біографічний шлях чинної заступниці голови Вінницької ОДА. Щербаківська його наводить у своїй автобіографії на сайті облдержадміністрації.

image05

Як бачимо, тільки невеликий проміжок часу між посадою заступника голови облдержадміністрації (цей період не пройшов без скандалів) та помічником чергового нардепа Людмила Щербаківська офіційно була головою обласної “Батьківщини”. Але протягом тривалого часу до цього політик значилася як помічниця нардепів від- “батьківщинівців”. Працювала вона помічницею на платній основі впродовж 4 каденцій Верховної Ради. Тобто була держслужбовцем.

У документах мінімум  до 2008 року місце проживання Щербаківської зазначене як “місто Жмеринка, ВУЛИЦЯ ДОВАТОРА, будинок 6, квартира 48”. За такою адресою Людмила Щербаківська значиться не тільки як співзасновник  кооперативу “Новатор” у 2005 році (код ЄДРПОУ – 33912339), але і як співзасновник “Благодійного фонду “Батьківщина” (код ЄДРПОУ – 35904089) у 2008 році. Цікаво, що благодійний фонд, окрім Щербаківської тоді заснували чимало нинішніх та колишніх депутатів облради – Леся Мороз, Владислав Рой (“Батьківщина”) та інші.

Перші квадратні метри у Вінниці

Отже, принаймні до 2008 року Людмила Щербаківську була жмеринчанкою. Разом з тим – помічником-консультантом народних депутатів від своєї партії та депутатом обласної ради.

У 2010 року за кандидатуру “Партії регіонів”, Сергій Татусяка, на посаду голови облради голосував тогочасний очільник «Батьківщини» Юрій Медведєв. Через це його було замінено, а партійний осередок очолила Людмила Щербаківська.

Діана Щербаківська (після одруження – Діана Кес), донька Людмили Щербаківської, того ж 2010 року стає депутаткою Жмеринської райради. На той час вона була  студенткою  Одеської національної юридичної академії (в народі – академія Ківалова).

У 2011 році замість жмеринської прописки у активі Людмили Щербаківської вже нова адреса – у Вінниці (по вул. Зодчих, 14). Це, нагадаємо, тоді був зовсім новий “елітний” мікрорайон “Поділля”. Звідки з’явилися кошти у помічника нардепа, держслужбовця, щоб замінити квартиру у Жмеринці на нову квартиру “на Поділлі”? Ми намагалися знайти відповідь на це запитання у самої Людмили Михайлівни, направивши до прес-служби осередку партії прохання прокоментувати. Але за тиждень єдине, що вдалося дізнатися – те, що Людмила Щербаківська у відпустці, тому відповідей для “Громади Вінниччини” поки немає.

image00

Як зазначила Щербаківська, у 2011 році вона заробила 26 556 грн (ледве більше, ніж 2 тисячі гривень на місяць). У 2012 році на торгах квартира менша за площею, ніж у Людмили Щербаківської (75 проти 91 метра) коштувала більше 400 тисяч гривень (близько 50 тисяч доларів).

Нерухомість прибуває

У період 2010-2012 роки, нагадаємо, згідно з автобіографією, Людмила Щербаківська була помічником нардепа Олександра Фоміна. Потім – відбувся Майдан, змінилися політичні розклади. І ось, «скинувши сотню» (у 2012 році Щербаківська йшла під №135 у списках, у 2014 – №35), Людмила Щербаківська знову йде у парламент. І знову подає декларацію.

Так, пані Щербаківська зазначає, що у 2013 році вона заробила 34 000 гривень (менше 3 тисяч гривень на місяць). Разом з тим, її «земельний пакет» значно збільшився. До квартири «на Поділлі» додалася ще й земельна ділянка у новому жмеринському районі «Поле чудес».

image07

Ось ця ділянка по вулиці Сонячна, 3,  яку Людмила Щербаківська зазначила як свою у декларації:

image04

До речі, а ось ділянка колишнього чоловіка, батька дітей заступниці голови облради, Геннадія Щербаківського, по вулиці Сонячній, 14. За цією адресою пан Щербаківський зареєстрував Громадську організацію «Жмеринська громадська народна рада».

image06

Дитячі квадрати

Як ми вже зазначали, донька Людмили Щербаківської Діана навчалася в Академії Ківалова. Цікаво, що у декларації за 2013 рік Людмила Щербаківська, яка офіційно отримувала зарплату 2-3 тисячі гривень на місяць, зазначила у власності квартиру в Одесі,  на вул. Піонерська (нині – Академічна), 16б.

image02

Цей будинок – зовсім поруч з місцем навчання Діани Щербаківської.

od

У 2014 році працевлаштування Діани Щербаківської заступником директора Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності викликало чималий скандал у Вінниці. Transparency International тактувало це як прояв корупції з боку Людмили Щербаківської. Одразу після цього працевлаштування Людмила Щербаківська полишила посаду заступника голови ОДА.

Цікаво, що зараз Діана Щербаківська зазначає місцем проживання той самий будинок, що і її мати, але іншу квартиру. Перед місцевими виборами у 2015 році молода чиновниця вже вдруге потрапила у історію із політичними схемами.

Авто, якого немає

— За мною тут (у Вінницькій обласній раді – ред.) закріплено авто “Тойота” 2007 року, я використовую її лише за потреби для робочих поїздок. Такого, щоб їздити на ній додому чи кудись у власних справах немає, у мене для цього є своя машина, – розповідала Людмила Щербаківська вінницьким журналістам у січні 2016 року.

image01

Цікаво, що в деклараціях за 2011,2013 та за 2015 рік у Людмили Щербаківської в графі автомобілі – порожнеча…

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96Автор: Антон Булгаков, журналіст

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів