Паркан за мільйони лобіюють депутати Батьківщини, ВЄС та БПП

0 76

Громадські активісти проти паркану довкола Центрального парку імені Горького. Він може обійтися бюджету у понад 4 мільйони. Тендерну пропозицію на зведення металевого паркану, як твердять місцеві ЗМІ, подав “Агропродсоюз”.

Депутати, які є представниками громади й, за законом, мають виконувати доручення виборців, не підтримали ініціативу “Автомайдану Вінниччини”. 30 вересня на сесії лише 13 депутатів (фракція “Свобода” та “Самопоміч“) з 47 присутніх голосували за те, щоб виключити з програми соціально-економічного розвитку Вінниці витрати на цей паркан.

Ось поіменне голосування депутатів.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Проект рішення на розгляд ради винесли учасники “Автомайдану Вінниччини” як місцеву ініціативу, що передбачено Статутом міста.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Напередодні сесії на засіданні постійної комісії з питань законності, депутатської діяльності та етики більшість членів комісії теж не підтримала проекту рішення від громади.

Нагадаємо, у травні 2016 року депутати міськради проголосували за те, щоб виділити кілька мільйонів гривень на паркан.

Така значна сума викликала обурення в городян і вони підписали петицію до влади з вимогою заборонити зведення такого об’єкту. Петицію підтримали майже 600 вінничан. Це при тому, що треба лише 350 підписів.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

“Громада Вінниці” разом із “Автомайданом” оприлюднять прізвища тих депутатів, які не підтримали ініціативу громади заощадити 2,2 млн гривень. Журналісти вінницьких ЗМІ порахували, що можна було б придбати на таку суму бюджетних грошей.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

У петиції вінничан йдеться про те, що після побудови дорогого паркану парк стане недоступним після 23:00. Його закриватимуть для відвідувачів вночі і на цьому наголошував міський голова Сергій Моргунов.

“Парк огородять гарним прозорим парканом, не залізобетонним якимось. Подивіться в містах Європи – парки огороджені, але огороджені делікатно і культурно, тут теж це все буде. А щодо звинувачень, що це дорого, то як архітектор вважаю, що архітектурна діяльність повинна бути дорога, а поняття “економіка повинна бути економною”, це було за часів Брежнєва,” – запевняв головний архітектор міста Олександр Рекута.

Один з ініціаторів проекту рішення, який у п’ятницю не підтримали депутати, Таїсія Гайда наголошує:

“Ніхто не проти красивої архітектури. Просто кожен представник громади має розуміти, що зараз йде війна, країна бере за кордоном кредити, які доведеться повертати. Інвестувати зараз слід в те, що завтра може нам принести перемогу у війні та економічну стабільність. Якісна освіта – одна із складових, які дозволяють державі у найближчому майбутньому зробити стрибок у розвитку. Паркан за мільйони під час війни це розкіш. І завжди буде виникати питання в кого ми будемо його замовляти і чи не заробить якийсь наближений до ради підприємець на наших, бюджетних, коштах.”.

Активіст Володимир Воловодюк подав до суду на Вінницьку міську раду і вимагає скасувати прийняте радою рішення стосовно паркану на тій підставі, що проект рішення був оприлюднений не за 20 робочих днів, як того вимагає закон, а лише за 8 днів. Судове засідання було напередодні сесії. Представник міськради не з’явився. Засідання перенесли. Точний час та дату “Автомайдан” повідомить ближче до дати засідання. Всі охочі вінничани можуть прийти як вільні громадські слухачі. З собою мати паспорт.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів