Як створювати свої ЗМІ і згуртувати громади в селах

0 98

Про життя маленького села чи містечка не знімають сюжети національні телеканали. Обласним ЗМІ ліньки їхати до нас за репортажами, а в районній газеті виходять у кращому випадку лише сухі і лаконічні замітки. Не сумуйте і не думайте про #зраду, адже в добу швидкого кабельного інтернету, 3G та популярності соціальних мереж ми самі можемо творити #перемогу і інформувати оточуючих про зміни життя наших громад.

Зробити це зовсім не важко. Головне – мати бажання, креатив, готовність писати і присвячувати цій справі частину свого вільного часу.

Зовсім нещодавно ми з однодумцями вирішили свторити сайт свого рідного села Гопчиці, де кожен охочий може отримати невелику довідку про його минуле та життя сьогодення. Для цього зареєстрували домен, проплатили хостинг на рік і  купили шаблон WordPress “Avada”. Саме такий формат є найбільш бюджетним (всі видатки склали 2000 грн), вирішує більшість питань з дизайном, версткою та програмуванням.

Досвід роботи з вордпресівською адмінкою у нас вже був, перші налаштування сайту, структуру та оформлення зробили самостійно.

До розробки логотипу ми звернулись за допомогою в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”, щоб його фахівці допомогли з визначенням найбільш поширеного символу, який зустрічається на вишиванках нашого району. Після тривалої розмови з етнографами і вивченням орнаментики Поділля було вирішено зупинитись на восьмикутній зірці, яка є типовою для нашого регіону.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Однак для повноцінного функціонування сайту, і повної комунікації з громадою ми створили також спільноти села у соцмережах Facebook, Instagram, YouTube та ВКонтакте.

Наразі ми постійно публікуємо на сайті новини про події, які відбуваються в селі, звіти сільського голови, пишемо про проблеми громади, публікуємо старі фото села та його жителів.

Згідно статистики Google Аnalytics, сайт має до тисячі відвідувачів на місяць. Це, звісно, небагато, однак для сайту села з населенням 1500 осіб – це суттєвий показник. Слід зазначити, що сайт Гопчиці читають не лише його жителі, а й жителі всього району, а також наші односельчани, які наразі працюють за кордоном.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Також наші новини передруковують і в районній газеті “Колос”.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Можливо, з часом, про події в нашому регіоні загальнонаціональні ЗМІ будуть дізнаватися саме завдяки нашим оновленим медіа. Таким чином проблеми регіону вдасться донести до посадовців кількома рівнями вище, аби їх швидше і результативніше вирішували.

Варто зауважити, що придбаний нами шаблон сайту, вдалося переробити і зараз ми робимо аналогічний сайт-візитівку для школи. Тому власні медіа зараз творити досить легко. Головне це мати бажання змінювати і гуртувати громаду.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9Автор: Олександр Саліженко, уродженець села Гопчиця

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів