Мури Вінниці не відреставрували: куди пішли майже 4 млн?

0 302

Архітектурну пам’ятку мали відреставрувати 2017 року. Таким було спільне рішення Вінницької міськради та облради. Кошти пішли на непередбачувані проектом витрати. Про це “Громади Вінниччини” повідомили у Департаменті будівництва та архітектури Вінницької ОДА. Департамент виступив замовником робіт.

Цей департамент оголосив тендер у квітні 2017 року і вже наступного місяця підписали угоду з ПП “Облрембудпослуга.” Згідно угоди підприємство мало виконати низку робіт.

На початку 2018 року Мури мають той самий вигляд, що і рік тому. Перед новим роком Автомайдан відзняв відео з квадрокоптера центру Вінниці, де видно: Мури, згідно угоди з підрядником, не накрили цегляною черепицею. Також не перекрили дах над баштою та стайнею, як було передбачено кошторисом угоди та не відновили цегляну кладку стін.

Навіть офіційна відповідь Автомайдану з профільного Департаменту ОДА свічдить, що заплановані  роботи не були зроблені. 3,84 мільйони  пішли на додаткові роботи.

Кажуть, не врахували того, що фундамент нестійкий і вінницькі  міські служби з благоусторою змусили вивозити грунт на альтернативні майданчики , що потягло за собою додаткові витрати .  “В процесі виконання робіт виникла необхідність внесення змін в проектні рішенн для фактичного підсилення конструкцій”, – йдеться в Довідці про виконання робіт “Реставрація пам’ятки архітектури національного значення Башта та мур” Департаменту  будівництва, містобудування та архітектури Вінницької обласної державної адміністрації.

Зміни до договору внесли на підставі дефектного акту. Але дати огляду об’єкту на акті чомусь не вказали.

Більше того, законодавство, коли мова йде про об’єкти культурної спадщини, має передбачати буферну зону. На цьому наголошує головний архітектор “УкрНДІпроектреставрація” (Київ) Анатолій Ізотов. Натомість біля Мурів побудували 10-поверхівку.

 

“Само первое первое преступление было когда НИИ памятникоохоранных иследований зону охраны памятников Муры провели до границы памятника. То есть  памятник в границах стен, Муры и в тих же межах по по той же линии проходит охоронна зона. .Это одна большая печальная история – Муры. Нам сказали, что наша проектная документация не подходит, хотя мы получили позитивный ответ госекспертизы”, – коментує “Громаді Вінниччини” Ізотов.

“Хотя был взят наш проект института  …и поднято расценки… Было сделано ряд реконструкций, которые , я считаю испортили проектными решениями наш проект и соответствено… Мы оттуда ушли. ..Но это отдельная больная тема”, – додає архітектор.

Лариса Виногродська, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України вважає, що кошти треба виділити і на проведення архіологічних розкопок:

“Я много про это говорила. Там Муры 17 века. Возможно, там был костел более ранний . Но не могу про это говорить, мы мало раскопали. Я выступала в прошлом году в мерии, что раскопки нужно проводить и на Мурах и на Старом городе… Там найдены материалы, подземные сооружения, которые осыпаются, но хотя бы ори археологически зафиксированы…Мы только десятую часть роскопали. по большому счету, нужно снимать весь мусор, все эти слои 19-20 века и проводить широкие раскопки . Я считаю, что раскопки нужно проводить постоянно. Даже если реставрация будет как то неправильно происходить , хотя бы будут зафиксированы археологически”.

Останні розкопки були 2 роки тому.

На 2018 рік ні в бюджеті міської ради ні в бюджеті обласної ради кошти на подальшу  реконструкцію Мурів не передбачені.

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів