Третя річниця Майдану: Партія регіонів досі існує, а екс-регіонали Вінниці й далі при посадах

0 42

“Партія регіонів” і далі функціонує у Вінниці. Олександр Кравець – екс-очільник місцевого осередку ПР – сьогодні  замдиректора департаменту адміністративних послуг Вінницької міськради. А міський партійний осередок очолив Ігор Янковиський, який за сумісництвом керує у Вінниці ще й “Сильною Україною” Сергія Тігіпка.

Екс-керівник вінницьких регіоналів залишився на адміністративній посаді і після того, як відбулося «очищення влади». Олександр Кравець, багаторічний очільник вінницької міської «Партії Регіонів» на сьогодні є заступником директора департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

2015 рік. Екс-регіонал Олександр Кравець розповідає заступнику Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлії Клименко про роботу «Прозорого офісу».

Колишній помічник нардепів-регіоналів зараз розповідає головам обласних адміністрацій, як потрібно надавати адмінпослуги населенню.

Нагадаємо, що з 2006 року Олександр Кравець очолював вінницький міський осередок «Партії Регіонів». Того ж року на виборах його навіть внесли у партійні списки до Верховної Ради. Тоді 49-річний Олександр значився як пенсіонер.

У 2010 році Кравець обирається депутатом Вінницької міської ради від «Партії Регіонів». За чотири роки головний регіонал міста пройшов шлях від військового пенсіонера до першого заступника голови Ленінської РДА м.Вінниці. Після ліквідації районних адміністрацій у місті, регіонал стає заступником директора Департаменту, керівником Центру адміністративних послуг “Прозорий офіс” №1 (Вишенька). Безпосереднім керівником Кравця був нинішній нардеп від БПП Сергій Кудлаєнко.

На початку 2010 року серед вінницьких міських регіоналів трапився конфлікт. Кравця і його команду прибрали від керівництвом міського осередка.  

Віктор Антемюк, тодішній керівник обласних “регіоналів” казав:

“Це  пов’язано з тим, що Олександр Кравець отримав посаду в команді мера (Володимира Гройсмана – ред.)… До нас дійшла інформація, що навіть у списки до міськради готуються внести незрозумілі кандидатури, наближені до міського керівництва… Якщо у списку керівників первинних організацій є люди, що померли, то це говорить про низький рівень міського керівника”. Але досить скоро Кравця повернули на посаду.

Лише 21 лютого, після всіх подій на Майдані, Олександр Кравець вирішив покинути лави «Партії Регіонів»: “Ми оголошуємо про розпуск фракції Партії Регіонів у міській раді, обраних від вінницької міської організації Партії Регіонів. Ми не будемо стояти осторонь, ми з народом, з Вінницею і вінничанами. І, як це робили і раніше, будемо і надалі працювати на благо нашого рідного міста”.

Хто сьогодні керує осередком “Партією регіонів”?

Як виявилося, розпуск фракції – не припинення існування партії. Через три роки після Майдану вінницька міська «Партія Регіонів» досі функціонує. Згідно із даними ЄДР, юридична адреса організації досі є «вул. Соборна, 72, к.113». Як стверджують дані реєстра, останні зміни у партійні документи вносилися 21.02.2015. Саме тоді керівником організації визначено Ігоря Янковського.  

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

За адресою “прописки” міської “Партії Регіонів” також знаходиться Центр допомоги учасникам АТО – фото: http://life-after-ato.com.ua/

Окрім того, що він очолює Вінницьку міську «Партію Регіонів», Ігор Янковський з 15.07.2014 є ще й очільником Вінницького міського осередку партії «Сильна Україна» екс-регіонала Сергія Тігіпка.

Як виявилося, засновниками “оновленної” вінницької “Партії регіонів” є журналістка, Василь Криворучко, Михайло Дзюба та Ірина Гелевера.

Василь Криворучко разом з сусідом по будинку Петром Оліфером та завідувачкою кафедри двигунів внутрішнього згорання та альтернативних паливних ресурсів Вінницького національного аграрного університету Іриною Гунько є співзасновниками Ленінського районного осередку «Партії Регіонів» у Вінниці.

Михайло Дзюба як член «Партії Регіонів» йшов самовисуванцем на виборах до ВРУ у 2002 році по 12 (порошенківському) округу.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

Дзюба є головою Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Вінницької обласної федерації футболу. До функцій Дзюби входить атестація стадіонів та футбольних полів, організація охорони правопорядку при проведенні футбольних матчів. Також Михайло Дзюба є керівником “Дитячо-юнацької футбольної ліги Вінницької області”. За тією самою адресою зареєстровано спортклуб «Вікторія-Т», керівником якого певний час значився Михайло Дзюба.

Саме ресторан “Гостинний пан” на Арабея, 3 пікетував у лютому 2014 Вінницький Автомайдан, пов’язуючи заклад із вінницькими регіоналами

У 2012 році саме для «Вікторії-Т», співзасновником якої є спортивне товариство «Колос» (зареєстровано там само, по вул. Генерала Арабея, 3), вінницька міська рада своїм рішенням віддати землю «загальною площею 0,7187 га для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування площею 0,3100 га, для благоустрою площею 0,4087 га (в тому числі в межах «червоних ліній» площею 0,0825 га), за рахунок земель Вінницької обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України».

У 2006-2007 роках Михайло Дзюба був помічником у депутата від ПР Едуарді Матвійчука.

З 73 кандидатів до обласної ради на місцевих виборах 2015 року від “Опозиційного Блоку” (колишня “Партія Регіонів”) стали депутатами шестеро (рейтинг партійї – 6,19%). Після виборів “Опоблок” посунув список партійців мало не на півсотні кандидатів так, щоб пройшли саме екс-регіонали. Партія “Наш Край” із 3,4% голосів вінничан взагалі не потрапила до облради. У Вінницьку міську раду пройшли також тільки представники “Опозиційного Блоку”, вони отримали 7,41% голосів, тобто, чотири мандати.

Автор: Антон Булгаков, журналіст

Напишіть відгук

Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Громаду Вінниччини".

Редакція може не поділяти думок чи висловлювань автора блогу чи коментатора.

Головний редактор: Ірина Федорів